منوی اصلی
مثل ساحل آرام باش ، تا مثل دریا بی قرارت باشند . . . میله تلاش | خوراک | سایت مپ

وکالت آن لاین – حضانت فرزند دختر بعد از ازدواج مادر با چه کسی است؟

حضانت فرزند دختر بعد از ازدواج مادر با چه کسی است؟

مطابق ماده ۱۱۷۰ قانون مدنی بعد از ازدواج مادری که حضانت دخترش با او بوده است، حضانت فرزند با پدر خواهد بود.

 طبق قوانین ایران حضانت فرزند تا رسیدن طفل به سن بلوغ (در دختران ۹ سالگی و در پسران ۱۵ سالگی) به عهده والدین است و شخصی که حضانت به او محول شده است، حق خودداری از حضانت و یا اسقاط حق را ندارد.

به عبارت قانونی “حضانت حق و تکلیف ابوین است”؛ بدین معنی‌که والدین حق دارند حضانت و سرپرستی کودک خود را به عهده گیرند و قانون جز در موارد استثنایی نمی‌تواند آنان را از این حق محروم کند و از سوی دیگر آنان مکلف هستند تا زمانی که زنده هستند و توانایی دارند، نگهداری و تربیت فرزند خویش را به عهده گیرند.

مطابق ماده ۱۱۷۰ قانون مدنی بعد از ازدواج مادری که حضانت دخترش با او بوده است، حضانت فرزند با پدر خواهد بود.

منبع : خبرگزاری میزان

منبع
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۳۰
نویسنده: Danuta